کارگاه II– هنز ون بیک، پی اس تی

پس از رسیدن به حد نصاب (15 نفر)، زمان کارگاه برای دو روز قبل و یا بعد از کنفرانس هماهنگ خواهد شد.قیمت: 650 دلار

این کارگاه دو روزه به بررسی "ابزار ارزیابی سطح بلوغ فرایند(Process Survey Tool)"، به عنوان یکی از ابزارهای بهینه­کاوی می­پردازد. این ابزار توسط شرکت فیلیپس(Philips)  ابداع شده است و توضیحی برای ایجاد هر رویکرد از "عدم وجود" تا رسیدن به "کلاس جهانی" را به نمایش می­گزارد و تیم­ها را حین بالا رفتن از نردبان تعالی راهنمایی می­کند. استفاده از این ابزار در سازمان­های بزرگ، فرایند مقایسه­ی تجارب برتر را بین بخش­ها و واحدهای تجاری و غیره تسهیل می­کند و سازمان­های کوچک نیز به همین ترتیب می توانند امکان مقایسه در شبکه­های حرفه­ای جهانی را داشته باشند.

استفاده از مدل­های تعالی سازمانی مانند EFQM و سایر مدل­های مطرح دیگر یک دید همه جانبه و کلی از میزان بلوغ سازمان را  از منظر تعالی سازمانی فراهم می­کند. اگرچه این مدل به تنهایی پاسخی به این پرسش نمی­دهد که: چکونه می­توان پس از ارزیابی مجدد به صورت عینی در فرآیندهای سازمان بهبود ایجاد کرد و امتیاز بهتری در مدل کسب نمود.

علاوه براین، چالش اصلی این است که چگونه می­توان تمام افراد کلیدی سازمان را در فرایند بهبود درگیر ساخت.

PST به نحوی طراحی شده­است که اجرای خودارزیابی فرایندهای اصلی را در تیم­های عملیاتی مختلف سازمان تسهیل کند. این ابزار شامل مجموعه­ای از سوالات مرتبط با بلوغ و عملکرد فرایندهای اصلی کسب و کار می­باشد که امتیاز دهی می­شود. مادامی که یکی از سطوح پایینی به درستی اجرا نشود، نمی­توان سطوح بالاتر را امتیاز دهی­کرد. PST به عنوان یک راهنما برای تیم­ها جهت رسیدن به سطوح بالاتر جهانی به کار می­رود.

PST تقریبا برای تمام فرایندهای کسب و کار ایجاد شده ­است. زمانی که فرایند خود ارزیابی هر کدام از فعالیت­ها جداگاه اجرا شود و نتایج حاصل از آن برای ایجاد برنامه­های بهبود در سطوح پایینی به کار گرفته شود، این بهبود در سطح کلی چشم­گیر خواهد بود.  

این سمینار نمونه­هایی از انواع مختلف PST به کار رفته در فیلیپس و نحوه طراحی و اجرای آن­ها را نمایش خواهد داد. همچنین نشان می­دهد که این ابزار می­تواند هم برای دولت­ها و هم سازمان­های خصوصی طراحی شود.

اهداف دوره

  •  فهم PST در یک برنامه تعالی سازمانی
  • یادگیری مهارت­های لازم برای اجرای PST
  • اجرای خود ارزیابی HR PST
  • و بسیاری مطالب دیگر..

 

فرایند کارگاه

ارائه توضیحی برای ابزار PST

توضیح جزبه ­جز:

  • ارائه توضیحات، بحث و گفت و گو و پاسخ به سوالات
  • بحث پیرامون ارتباط محتوا برای شرکت­های وابسته با استفاده از لحن و زبان قابل فهم و ساده
  • با استفاده از این ابزار، تیم­ها خودارزیابی برنامه­ریزی شده را اجرا می­کنند
  • برنامه زمانی ساعتی آماده شده و متناسب با پیشرفت در کار بروز رسانی می­شود